Portakal Diyarı Finike

Antalya’nın ilçelerinden biri olan Finike daha çok Olympos ile akıllarda iz bırakıyor. Olympos’a geldiğiniz anda Tanrıların Kralı Zeus’un bulutların arasında bulunan evinin yeryüzüne düştüğüne inanmaya başlıyorsunuz. Şehir karmaşasında yaşamak için beton aralarından kendini gösteren filizlere inat Olympos’un her yanında yeşil bir hayat fışkırıyor.

Sizi sarhoş eden tertemiz bir havada, çamlar arasında yemyeşil bir vadinin iki yakasında kurulan Olympos, sanki gökyüzündeki tanrılara göz kırpıyor. Olympos’u keşfetmek için Beldibi ve Göynük Beldeleri arasını ATV ile keşfedin, Kuzdere Kanyonu’nda doğa yürüyüşü yapın, Olympos Milli Parkı‘nı bisikletle dolaşın.

 

Finike’ye en yakın havaalanı Antalya’da bulunuyor. THY, Atlas Jet, Pegasus Airlines, Onur Air ve Sun Express ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından 1 saat 10 dakika süren direkt uçuşlarla Antalya Havaalanı’na uçmak mümkün. Finike, havaalanına 128 km uzaklıkta. Havaalanından araç kiralayarak veya özel transferle 2 saatte Finike‘ye ulaşabilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın