Atlas Global

14 Mart 2001 yılında kurulan Atlasjet Havacılık A.Ş ilk uçuşunu 01 Haziran 2001’de gerçekleştirdi. Nisan 2004’te Ets Grup’un, Öger Grubu’ndan önce havayolunun yüzde 50 hissesini, ardından Şubat 2006’da tüm hisselerini satın alması ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanlığına Murat Ersoy getirildi.

2004 yılında yolculara dünya standartlarında kaliteli ve konforlu hizmet sunma amacıyla yurt içi ve yurt dışı tarifeli uçuşlara başlayan havayolu, Murat Ersoy’un önderliğinde kısa süre içinde hem Türkiye’de hem uluslararası platformda tanınan, itibarlı bir marka haline geldi.

2015 yılında kurumsal kimliğinde girdiği yenilenme süreci kapsamında yola Atlasglobal adı ile devam eden şirket, “Hayallerin üstünde bir dünya” sloganı ile yurt dışında uçuş ağını genişletmeye devam ederken, daha geniş kitleleri kaliteli ve konforlu uçuş ile tanıştırıyor.

Atlasglobal, 2 uçak ile başladığı operasyonuna bugün, Airbus A319, A320 ve A321’lerden oluşan global filosu ve Türkiye, Kıbrıs, Orta Doğu, Avrupa ve Asya’yı kapsayan tarifeli uçuş ağı ile devam ediyor.

Atlasglobal, uçuşlarında sunduğu 77cm koltuk aralıkları, ücretsiz ikramlar, ücretsiz koltuk seçimi, yurt içinde 20kg bagaj taşıma hakkı gibi hizmeleri barındıran EkonomiPlus konsepti ve gerçek Business Class hizmetinin yanı sıra, üç saat ve üzeri uçuşlarında başlattığı “Uçan Şef” uygulamaları ile üstün hizmet sunuyor. Atlasglobal’in Uçan Şefleri, Amsterdam, Düsseldorf, Londra, Paris, Kuveyt, Sharjah, Bişkek gibi üç saat ve üzeri uçuşlarda konuklarla birebir ilgilenerek Türk ve dünya mutfağından farklılaştırılmış lezzetleri özel sunumlar eşliğinde onların beğenisine sunuyor.

Atlasglobal, birçok havalimanından şehir merkezlerine ücretsiz servis hizmeti sağlayarak Fly&Bus adını verdiği uçak+otobüs modelini başlatan ilk havayolu olma özelliğini taşıyor. Ayrıca 70’den fazla yabancı havayolu ile yaptığı iş birlikleri sayesinde, yolculara dünyanın dört bir yanına bağlantılı uçuş yapma imkanı sağlıyor.

Atlasglobal, havayolu hizmetinin yanı sıra, bünyesinde bulundurduğu Atlantik Uçuş Akademisi (AFA) ile uluslararası havacılık düzenlemelerine uygun olarak hızlı büyüyen havacılık sektöründe artan nitelikli pilot ve profesyonel kabin ekibi ihtiyacını karşılamak için eğitim verirken, ATSTeam şirketi ile de konusunda uzman deneyimli ve sertifikalı mühendis ve teknisyen ekibinden oluşan 480’den fazla çalışanı ile uluslararası havacılık standartlarında birçok havayoluna en üst düzeyde bakım hizmetleri veriyor. Ayrıca yine bünyesinde bulunan JetSupport şirketi ile 2010 yılından beri tüm sivil havacılık firmalarına dünya çapında temsil, gözetim ve yönetim hizmetleri ile birlikte uluslarası standartlarda uçuş permisi, yakıt, yer hizmetleri, uçak kiralama, uçuş planlama ve genel havacılık hizmetleri sağlıyor.

Atlasglobal, yüksek kalite standartları, teknolojik yatırımları ve Türk havacılık sektörüne getirdiği “müşteri memnuniyeti” odaklı yenilikçi hizmet anlayışı ile uçuş ağını genişleterek yolcularına hizmet vermeye devam ediyor.

 

Check in Kuralları

AtlasGlobal’te online check-in uygulaması uçuş saatinden 36 saat önce başlar ve uçuşa 90 dakika kalıncaya kadar devam eder. Online check-in hizmetinden, Atlasmiles kart numarasını rezervasyonuna işletmiş olan Atlasmiles üyeleri ve herhangi bir indirimden yararlanmamış olan Atlasmiles üyesi olmayan yolcular faydalanabiliyor. Ayrıca kurumun resmi web sitesinden uçak biniş kartlarınızın çıktısını alabilirsiniz. Bagajınız yoksa doğrudan uçuş kapısına gidebilir, hiç beklemeden ve zaman kaybetmeden uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Biniş kartlarınızı almak için, iç hat uçuşlarında kalkış saatinden en geç 30 dakika önce, dış hat uçuşlarındaysa kalkış saatinden geç 60 dakika öncesinde, havaalanındaki check-in kontuarına başvurmanız zorunludur. Bir de check-in işlemlerinize kolaylık sağlayacak yeni bir sistem var: “2D Barkodlu Mobil Boarding Pass.” 2D Barkod, İnternetten online check-in yaptıktan sonra cep telefonunuza SMS ile gönderebildiğiniz, uçuşa kabulünüzü sağlayan elektronik biniş kartınızdır. Cep telefonunuza gelen link sayesinde havalimanlarında sıra beklemeden, doğrudan uçağın biniş kapısına yönelebilirsiniz. Zamandan ve enerjiden büyük tasarruf sağlayan bir mobil uygulaması olarak da nitelenebilir.

 

Uçak İçi Eğlence Sistemi

Uçak içi eğlence sisteminde VIDEO/AUDIO sistemi bulunuyor.

 

Loyalty Programı

Atlasmiles sadakat programı sayesinde Atlasglobal havayolları ile gerçekleştireceğiniz uçuşlarınızdan mil kazanacak ve özel fırsatlardan yararlanabileceksiniz. Ayrıca artan program ortağı havayolları ile yapılan uçuşlardan, alışverişlerinizden, konaklama, araba kiralama ve daha pek çok program ortağımızdan yapacağınız harcamalarınızdan mil biriktirebileceksiniz.

Atlasmiles Sadakat Programı ile uçuşlarınızdan ve alışverişlerinizden toplayacağınız miller ile ücretsiz uçak biletinizi temin edebilecek, indirim dönemlerinde atlasmiles kartınız ile avantajlardan yararlanabileceksiniz.

Atlasmiles Sadakat Programına katılmak için sadece Atlasmiles Karta Sahip olmanız yeterli olmaktadır.

 

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Uçak kabininde evcil hayvan taşınması için önceden rezervasyon yapılması şart. Evcil hayvanlarınızı kesinlikle 45x35x23 cm ölçülerindeki kafes ya da taşıma çantalarıyla taşımalısınız. Ayrıca evcil hayvanınızın, kafesi ya da çantası ile tartıldığında 6 kiloyu geçmemesi lazım. AtlasGlobal, gerekli belgelerin ibraz edilmemesi ve evcil hayvanın uygun olmaması durumunda evcil hayvanı uçuştan alıkoyma yetkisini saklı tutar. Bunu bilmenizde yarar var. AtlasGlobal’in evcil hayvan konusunda önemli bir ayrıcalığı var: Gözleri görmeyen ve işitme engelli yolcuların refakatçisi niteliğinde olan köpekler; rezervasyon yapılması şartıyla, ağızlık takılmış vaziyette, ağırlıklarına bakılmaksızın kabinde uçurulur. Ayrıca kabin içerisinde uçurulmasına izin verilen evcil hayvan kontenjanının dışında tutulur. Aynı zamanda evcil hayvan ücretiyle taşınır. İç hatlarda evcil hayvan uçuş bedeli 20 TL’dir.