BoraJet

2008 yılında kurulan Borajet’in ortaya çıkış amacı, bölgesel havacılık alanında yeni bir yaklaşımla hizmet vermekti. İçiniz rahat şekilde uçmanız için Borajet uçuşlarında, ileri teknoloji ürünü ATR 72-500 tipi uçaklarla hizmet veriliyor. Asya’dan Amerika’ya, Avrupa’dan Anadolu’ya uzanan 80 ülkede; 150’den fazla havayolunda kullanılan bu uçaklar, Borajet yolcularının emrine amade.

 

Check in Kuralları

Borajet yolcularının Check-in ve bagaj işlemlerini tamamlamak için havalimanında ve trafikte yaşanması olası olan aksilikleri, özel durumları dikkate alarak uçuş saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunulması şarttır. Check-in esnasında dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı bir kimlik kartı, nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport ya da evlilik cüzdanının hazır bulunması gerekiyor. İç Hat seferlerinde; uçağın kalkış saatine en geç 30 dakika kala check-in işlemlerinin tamamlanmaması durumunda yolcu, bilet ve uçuş üzerindeki tüm haklarını kaybeder. Bu sebeple önlemlerinizi sıkı sıkıya almanızda fayda var. Dış hat seferlerinde de durum farklı değil; uçuş saatine en geç 45 dakika kala check-in işlemlerinin tamamlanmaması durumunda yolcu bileti tabiri cahizse yanar! Borajet yolcuları, kurumun resmi web sitesi olan www.borajet.com.tr adresinden online check-in imkanından faydalanabilir. Online check-in işlemleri uçuştan 24 saat önce başlar, uçuşa 2 saat kala biter. Online check-in yapacaksanız bu zaman dilimi sizin için çok kıymetli. Ayrıca uçak kalkış saatinden 20 dakika önce uçağa biniş kapısına müracaat etmelisiniz. Yoksa online check-in yapmış olsanız bile yolculuğa ve uçağa ait tüm haklarınızı kaybedersiniz.

 

Bagaj Kullanımı

Ücretsiz bagaj hakkınız iç hat uçuşlarında 15 kg, dış hat uçuşlarında 20 kg’dır. Fazla gelen her kilo için iç hatlarda 3 TL, dış hatlarda 3 Euro ödersiniz. Kötü bir sürprizle karşılaşmamak için bagaj ağırlığını önceden kontrol etmenizde fayda var. İç ve dış hatlarda yolculuk yaparken yanınızda kabine alacağınız el bagajlarınız baş üstü kabin rafına ya da ayakaltına sığacak büyüklükte olması gerekiyor. Yani el bagajlarınız en fazla 50x20x35 cm ölçülerinde olmalı ve 5 kg ağırlık limitini geçmemelidir. Herhangi bir aksilik ve kaybolma ihtimaline karşılık bagajlarınızın içine ve dışına isim, adres ve telefon gibi iletişim bilgilerinizi içeren etiketler yapıştırmanız çok akıllıca olacaktır.

 

Loyality Programı

Borajet uçuşlarında sunulan tüm yiyecek ve içecekler yolculara ikramdır. Sunumlar mevsime ve güzergaha göre farklılık gösterir. Ama genel olarak doyurucu ve lezzetli oldukları aşikar Borajet’in en büyük avantajları arasında yer alan uygulamalardan birkaçı: On-line rezervasyon, on-line check-in ve ücretsiz koltuk seçimi olanakları… Bu olanaklar uçuş öncesi sıkıntılı ve sıkışık süreçleri kolaylaştırıyor. Hatta bazı bölgelerde faaliyete geçmiş olan havalimanı varışlı ve kalkışlı servisler de yolcular için büyük rahatlık sunuyor.

 

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Evcil hayvanların Borajet’te uçakta seyahat edebilmesi için, iç hat seferler de tek yön 25 TL, dış hat seferlerde tek yön 25 Euro ücret alınıyor. Kargo kompartımanında taşınabilen evcil hayvanın ağırlığı kafes ağırlığıyla birlikte maksimum 30 kg. kabul edilir. 30 kg’den fazlası bagaj ücretine tabiidir. Evcil hayvanlarınız kesinlikle 45 x 35 x 23 cm ölçülerindeki kafeste taşınmalı. Elbette sadece kafes boyutları ve ağırlıkları seyahat etmeleri için etken bir durum değil. Aşı karnesi, kimlik, pasaport gibi gerekli belgelerin ibraz edilmemesi, kafesin uygun olmaması durumunda Borajet Havayolları’nın evcil hayvanı uçuştan alıkoyma yetkisini saklı tuttuğunu bilmeniz gerekli. Kedi, kuş, ve köpek; yolcularla birlikte kabin içerisinde taşınabilmesi çok güzel bir avantaj yalnız Borajet Havayolları, uçuş sırasında kabinde taşınmak üzere aynı cins olmak kaydıya en fazla iki evcil hayvan kabul ediyor. Hayvanseverliği abartıp kuzu, keçi, tavuk, kaz, ördek gibi çiftlik hayvanlarınızı yanınıza katıp götürmeyin. Borajet hiçbir çiftlik hayvanını uçuşa kabul etmiyor.