Onur Air Hava Yolları

14 Nisan 1992’de kurulan Onur Havayolları Taşımacılık A.Ş. ilk uçuşunu tam bir ay sonra A-320 tipi uçakla KKTC’deki Ercan Havalimanı’na gerçekleştirmiş. Bir, iki üç derken sürekli ve kendinden emin bir şekilde büyüyen Onur Air, günümüzde 23 uçaktan oluşan filosuyla hizmet vermektedir.

 

Check in Kuralları

Onur Air’in iç hatlar uçuşunda, uçak kalkış saatine 30 dakika kala check-in işlemleri sona erer. 30 dakika öncesine kadar bagaj ve check-in işlemlerini tamamlamayanların vay haline. Çünkü uçuşa ve bilete dair tüm haklarını kaybederler. Check-in işlemini yaptırırken yolcunun güncel fotoğrafının yer aldığı kimlik kartı, nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaportunun yanında bulunması zorunludur. Eğer bu belgeler mevcut değilse uçuşa kabul edilemezler. Onur Air ile yapacağınız dış hatlar yolculuğunda ise uçak kalkış saatine 45 dakika kala check-in işlemleri sona erer. 45 dakika öncesine kadar check-in ve bagaj işlemlerini tamamlamamış olan yolcular da o uçuşa dair her türlü haklarını kaybeder. Check-in işlemini yaptıracak yolcuların, dış hat uçuşlarında pasaport ve seyahat belgelerini eksiksiz bulundurmaları zorunludur. Aksi durumda uçuşa kabul edilemezler. Ayrıca uçuşa 2 ile 24 saat kala arasında Onur Air’in resmi internet sitesinden online check-in işlemleri PNR ve soyadı bilgisi ile yapılması mümkün.

 

Bagaj Kullanımı

Onur Air iç hatlarda serbest bagaj hakkı 15 kg. Bu limitin üstündeki her kilogram için 3 TL ücret tahsil edilir. Uçak altına verilebilen koliler ise tek parça halinde ve dağılmayacak şekilde ve 15 kg’ı geçmeyecek parçalar halinde hazırlanmasının önemli olduğunu vurgulamak gerek. Eğer gittiğiniz tatil köyünden organik bal, reçel, zeytinyağı, pekmez getirmeyi düşündüyseniz yazık oldu. Bagajlarda bal, pekmez, turşu, reçel, salça, sulu peynir gibi akıcı, yanıcı ve kırılabilecek materyaller uçağa alınmıyor.

 

Uçak İçi Eğlence Sistemi

Onur Air’in 2004’ten bu yana yayınladığı ve yolcularının uçuş boyunca okumalarına sunduğu On Air dergisi uçaktaki eğlenceniz. On Air’in sayfalarında kısa ve keyifli yolculuklara çıkabilirsiniz.

 

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Biliyoruz, sevgili evcil hayvanınızın size bu yolculukta eşlik etmesini çok istediniz. Ama Onur Air’de hiçbir şekilde evcil hayvan taşınmıyor.